O mnie

O mnie

O MNIE

Nazywam się Vladyslav Holovatyuk. Pochodzę z Ukrainy, ale posiadam również polskie korzenie. Z tego właśnie powodu po ukończeniu szkoły średniej zdecydowałem się przyjechać do Polski. W Bydgoszczy rozpocząłem zdobywanie wyższego wykształcenia zgodnego z moją życiową pasją. Studiuję w Wyższej Szkole Gospodarki na dwóch kierunkach Fizjoterapia i Fitness i Poradnictwo dietetyczne i jednocześnie zdobywam wykształcenie w zakresie masażu. Kolejnym moim krokiem będzie dostanie się na Collegium Medicum, aby kontunuować edukację.

OSIĄGNIĘCIA

Od najmłodszych lat pasjonowały mnie różne sporty, zaczynałem od pływania, trenowałem w szkole koszykarskiej, piłkarskiej, boksu, karate, kolarskiej i uprawiałem street workout. Wielokrotnie jeździłem na zawody w różnych dziedzinach sportowych, ale nic mnie tak nie fascynowało jak trening na siłowni. To sprawiło, że zostałem zawodnikiem w kulturystyce.

Swoją przygodę z siłownią rozpocząłem, gdy miałem 12 lat. Pierwszy raz przyszedłem tam ze swoim wujkiem. Atmosfera tam panująca oraz zdjęcia powieszone nad lustrami, m.in. kulturystów Mistery Olympia takich jak: Arnold Schwarzenegger, Lee Haney, Dorian Yates, Ronnie Coleman i Jay Cutler, odcisneły we mnie silny ślad i zmotywowały mnie do oddania się tej dziedzinie sprotu.

Jak każdy nastolatek miałem wiele powodów, które były dla mnie ogromną motywacją na drodzę do wyspotowanej sylwetki. Na początku tej drogi zaczynąłem od głównie obserwowania jak inni trenują, później zaczynałem sam trenować biorąc pod uwagę swoje wnioski i przemyślenia. Dużą część swojej wiedzy o prawidłowym treningu czerpałem pytając innych doświadczonych sportsmenów, czytając każdą książkę na ten temat która wpadła w moje ręce. Niestety szybko osiągnąłem maksimum jakie mogłem w ten sposób osiągnąć. Od teraz potrzebowałem czegoś więcej. Dlatego zdecydowałem się prosić o pomoc znajomego trenera personalnego. Bardzo szybko zauważyłem, że korzystanie z jego doświadczenia ma ogromny wpływ na moje osiągnięcia. Nawet się nie zorientowałem gdy przez lata byłem już trenowany przez bardzo wielu trenerów. To byli trenerzy z siłowni lub zawodowi kulturyści. Każdy z nich uczył mnie czegoś innego i pozwalał osiągać coraz to wyższy poziom zaawansowania.

Pierwszy swój start miałem w wieku 17 lat w 2015 roku w Gdańsku na Debiutach, gdzie nie udało Mi się nawet dostać do top 15. Po tych zawodach nie poddałem się i po prostu wyciągnąłem z nich naukę – zrewidowałem globalnie swoje treningi, odżywianie i suplementację. Z uporem twierdziłem, że pół roku wystarczy mi na to żeby wystartować na Mistrzostwach Polski w Juniorach we Wrocławiu w 2015 roku. To były kolejne zawody, które okazały się być dla mnie kubłem zimnej wody – znów nie dostałem się nawet do top 15. Coś robiłem nie tak. Po tych zawodach znowu musiałem zrobić przegląd swoich przygotowań, i przemyśleć co jednak robię źle w swoich przygotowaniach do zawodów i wnieść korekty. Właśnie wtedy zacząłem współpracę z Adrianem Dziełak, który już wtedy posiadał tytuł Mistrza Polski oraz był reprezentantem Polski na Mistrzostwach Świata.

W pewnym momecie mojej kariery dostałem się do klubu sportowego „Tytan Ostrołęka” IFBB, PZKFiTS, w którym również jest mój trener Adrian Dziełak. Właścicielem tego klubu sportowego jest legenda Polskiej kulturystyki Waldemar Nol, co gwarantuje że klub ma bardzo głęboką tradycję i przekazuje swoim podopiecznym najlepsze wartości.

Razem z Adrianem ustanowiliśmy plan na rok 2016 – start na Mistrzostwach Polski. W trakcie przygotowań zdecydowaliśmy również, że wystartuję przed Mistrzostwami Polski na Mistrzostwach Śląska – zająłem na nich 6 miejsce. Była to dla mnie i mojego organizmu próba, którą zdałem – pokonałem stres związany z debiutem na scenie. Pozwoliło mi się to oswoić z tego typu wydarzeniem i ułątwić start na kolejnych zawodach.

Na Mistrzostwach Polski 2016 w Białymstoku byli obecni najlepsi zawodnicy naszego kraju w kulturystyce i fitness, rywalizacja była bardzo zacięta. Mimo to w dniu 17 kwietnia 2016 zająłem 1 miejsce na Mistrzostwach Polski w Fitness 2016 i zostałem mistrzem Polski w kategorii Fitness Plażowy do 182 cm.

Kolejnym krokiem były Eliminacje do Mistrzostw Europy, po których zostałem wybrany przez PZKFiTS do Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w dniach 04.05.2016 – 9.05.2016 w Santa Susanna w Hiszpanii, na których zająłem 11 miejsce wśród reprezentantów krajów Europejskich.

Po tych zawodach miałem trochę czasu żeby zregenerować się i wystartować na kolejnych docelowych zawodach – Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski, gdzie reprezentowałem swoją uczelnie WSG w Bydgoszczy w dniu 28.05.2016. Wygrałem i zostałem dwukrotnym Mistrzem Polski w Fitness Plażowym powyżej 178 cm 2016 z czego jestem bardzo dumny
10. Aktualnie mam przerwę od startów na zawodach ze względu to, że poświęcam się studiowaniu oraz dąrzeniu do zostania świetnym fizjoterapeutą i trenerem – trener personalny usprawnia ludzi zdrowych natomiast fizjoterapeuta ludzi chorych. Mam nadzieje, że każdy z was będzie żył szczęśliwie i bezboleśnie, że zadbacie o swoją przyszłość od teraz – Sportem. Pozdrawiam serdecznie Vladyslav Holovatyuk.

GDZIE TRENUJĘ

Preferuje sensownie rozbudowane siłownie w których każdy trenujący może znaleść swoje miejsce, naprzykład siłownia podzielona na strefy takie jak: strefa siłowa z dużym wyborem nowoczesnych maszyn, strefa kardio z dużym wyborem róźnych maszyn przewidzianych dla treningu aerobowego, strefa CrossFit/Street Workout, strefa Fitness z różnymi zajęciami Fitness takie jak Zumba, Yoga, ABS, TBC, Zdrowy Kręgosłup itd. Jest to bardzo ważne, chociażby ze względu na dostęność maszyn do szerokiego wachlarza ćwiczeń, spośród których jako trener personalny wybieram odpowiednie ćwiczenia dla swoich podopiecznych. Każda osoba jest inna i to co dla jednej będzie najefektywniejsze dla innej już niekoniecznie. Na siłowni chcąc wykonywać większość ćwiczeń potrzebujemy różnego sprzętu: gumy, stepu, czy to poduszki równowagi, skakanki, hantli, ketli, hula hop, maty, albo piłki Fitness czy wałeku do massażu itd, ale nie każda siłownia ma taki sprzęt i dlatego warto wybrać odpowiednią siłownię na których będzie móżna bezproblemowo przeprowadzić treningi personalne z moimi podopiecznymi o zróżnicowanych celach i potrzebach.